avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 904 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... De cand produce efecte adresa AMOFM Bucuresti nr. ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

De cand produce efecte adresa AMOFM Bucuresti nr. 34705/25.08.2011 (platile compensatorii si bonusurile nu se includ in baza de calcul la stabilirea indemnizatiei de somaj)?

Buna ziua

Din data de 27.06.2011 beneficiez de indemnizatie de somaj, iar ieri am primit o scrisoare recomandata de la ALOFM Sector 6 in care mi se comunica ca sa recalculat indemnizatia, si ca am un debit pt. care sa emis decizie de imputare a sumei incasata necuvenit. Mentionez ca in referat se specifica faptul ca indemnizatia de somaj este de 75 %, iar debitul reprezinta diferenta pt. perioada 27.06-30.09.2011 (eu benficiind anterior de salarii compensatorii ). Este normal sa-mi calculeze diferenta de la 27.06.2011 sau din 25.08.2011 de cand exista adresa AMOFM Bucuresti ? Si daca nu platesc in 15 zile acel debit de ce intampla, si care ar fi vina mea ?

Multumesc frumos.

Alte discuții în legătură

Indemnizatie de somaj Sanjuro Sanjuro Din data de 16.06.2011 beneficiez de indemnizatie de somaj, pe 09.11.2011 am primit o scrisoare recomandata de la ALOFM Sector 6 in care mi se comunica ca sa ... (vezi toată discuția)
Actiune in instanta Anton.Sandu Anton.Sandu Doresc sa va expun o situatie al unchiului meu si va rog sa-mi spune-ti: - daca actiunea este introdusa in termen, avind in vedere data pronutarii Decizii ... (vezi toată discuția)
Contestarea unei decizii care constituie titlu executoriu 1603 1603 In luna septembrie 2008 am intrerupt CICC si am revenit la serviciu. Conform legii am dus D.G.A.S.P.C. - sector 3 Bucuresti o adeverinta prin care se certifica ... (vezi toată discuția)