Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DOVADA NUMAR SALARIATI SOCIETATE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DOVADA NUMAR SALARIATI SOCIETATE

Avand in vedere ca statele de plata nu se mai depun si nu se mai inregistreaza lunar la Inspectoratul Teritorial de Munca, in baza carui document se poate face dovada numarului de angajati cu contract de munca intr-o societate?
Cred ca tot de la ITM se obtine dovada, in baza datelor inregistrare la ei in Revisal (contractele active).
MLV a scris:

Avand in vedere ca statele de plata nu se mai depun si nu se mai inregistreaza lunar la Inspectoratul Teritorial de Munca, in baza carui document se poate face dovada numarului de angajati cu contract de munca intr-o societate?

Printr-un certificat eliberat de catre ITM .. se plateste o taxa de 40 lei si in termen de 5 zile lucratoare se elibereaza acel certificat ... intr-adevar, se va verifica c.i.m. active transmise in REVISAL.