avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 294 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DOVADA NUMAR SALARIATI SOCIETATE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DOVADA NUMAR SALARIATI SOCIETATE

Avand in vedere ca statele de plata nu se mai depun si nu se mai inregistreaza lunar la Inspectoratul Teritorial de Munca, in baza carui document se poate face dovada numarului de angajati cu contract de munca intr-o societate?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:52, 10 Noiembrie 2011
Cred ca tot de la ITM se obtine dovada, in baza datelor inregistrare la ei in Revisal (contractele active).
MLV a scris:

Avand in vedere ca statele de plata nu se mai depun si nu se mai inregistreaza lunar la Inspectoratul Teritorial de Munca, in baza carui document se poate face dovada numarului de angajati cu contract de munca intr-o societate?


Printr-un certificat eliberat de catre ITM .. se plateste o taxa de 40 lei si in termen de 5 zile lucratoare se elibereaza acel certificat ... intr-adevar, se va verifica c.i.m. active transmise in REVISAL.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procedura incheiere contract de munca lemonik lemonik Buna ziua. Va rog frumos sa ma lamuriti si pe mine care este in prezent procedura incheierii contractului de munca ? Adica, CM, in cele 3 exemplare, se mai ... (vezi toată discuția)
Buna. se poate face angajarea de catre angajator fara semnatura mea? Larysutza Larysutza Lucrez la o pensiune de cateva zile,dar nu mi sa dat nici un contract inchiat intre angajator si eu,am dat actele necesare (copie buletin,certificat de nastere ... (vezi toată discuția)
Firma noua itm manuelaumg manuelaumg Buna seara!!! Am mare nevoie de o parere... :) Am infiintat o societate...SRL, apoi Administratorul societatiii a fost la ITM in vederea eliberarii ... (vezi toată discuția)