avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1933 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Incriminarea cametei
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Incriminarea cametei

Stiu ca in acest moment a trecut de Camera Deputatilor legea privind incriminarea cametei si ca ea isi va produce efectele numai dupa ce trece si pe la presedinte. Intrebarea este: pana in acel moment exista vreo forma de incriminare a cametei? pot fi atacati in penal camatarii folosind legislatia in vigoare in momentul acesta?
Cel mai recent răspuns: BX , utilizator 11:09, 14 Noiembrie 2011
Camataria nu este fapta prevazuta si pedepsita de actuala lege penala.
Daca s-ar da o astfel de lege, ar trebui inchise toate bancile.
Nu degeaba dobanda in Libia era interzisa prin lege.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dobanzi bancare mihaela-ioana mihaela-ioana am un credit ipotecar din 2004 cu dobanda de 9.5.% Incepand cu luna 02.2011 s-a modificat de 2 ori in crestere , dobanda ajungand acum la 10.12%. Am mers la ... (vezi toată discuția)
Legea cametei Teemo Teemo Am o dilema legata de legea cametei proaspat adoptata. Sunt (ne)fericitul partas al unui contract de imprumut dubios. Din cate am inteles a fost adoptata de ... (vezi toată discuția)
Probleme mari cu banca adryanamyhaela adryanamyhaela Buna ziua, As dori sa va fac cunoscuta atat Dvs cat si altor romani care vor dori pe viitor sa contracteze un credit de la Banc Post ca aceasta asa numita ... (vezi toată discuția)