Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cale separata cheltuieli de judecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cale separata cheltuieli de judecata

Va rog sa imi confirmati daca formularea este absolut corecta sau nu

"In privinta cheltuielilor de judecata imi rezerv dreptul unei negocieri pe cale separata"?

Concret cum se procedeaza cu aceasta negociere, se face o invitatie in scris?... daca refuza se recurge la un nou proces doar pt aceste cheltuieli de judecata?
Se cer pe cale separata,bineinteles instanta poate cenzura onorariul
dar nu se negociaza ori le ceri in cadrul actiunii ori pe cale separata,nu se negociaza nimic cel ce cade in pretentii plateste onariul achitat de adversar
Multumesc.

1) Trebuie depusa chitanta la dosar si in cazul caii separate?

Cum se procedeaza pt calea separata - Ma duc cu chitanta la partea care cade in pretentii si atat?

ContSters83715, utilizator
Nu mai puteti solicita acum dupa ce a ramas in pronuntare.Le cereti pe cale separata cand primiti chitanta.Acum in cadrul acestui proces nu aveti ce face decat daca aveti norocul sa se fi amanat pronuntarea,atunci faceti o cerere anexati chitanta si solicitati :""cu cheltuieli de judecata""EDaca nu deschideti proces separat
bineinteles ca trebuie chitanta altfel cum probati cheltuielile?!?