Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... programul unui copil ,atunci cand parintii sunt ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

programul unui copil ,atunci cand parintii sunt despartiti

Buna ziua.
Am o fiica care este despartita, si are un copil de 5 ani,care este in grija tatalui. La divort, a convins-o sa ii dea copilul ca for fi din nou impreuna, va inchiria un apartament si vor locui impreuna, numai ca el nu s-a tinut de cuvant. D-na judecator a vrut sa stabilieasca un program pentru mama sa isi viziteze copilul si sa il poata lua in vacante si in zilele libere, dar fostul ginere a spus ca nu este nevoie ca se vor intelege. El nu sa tinut de cuvant si il da cand vrea, doar pentru cateva ore.Ce trebuie sa facem ca sa avem un program sa ne petrcem si noi cu copilul ?Vreau un porogram pentru mama copilului si un program pentru mine ca bunica.
Va multumesc
Fiica dvs. sa depuna la judecatoria competenta actiune''stabilire program vizita minor''.
andymaurul, utilizator
Ar trebui sa inaintam doua actiuni, sa pot avea si eu ca bunica un program pentru nepotel?
Nu,este o singura actiune,cea a fiicei dvs.Aceasta deoarece ,in cauza,dvs.nu aveti calitate procesual activa.
andymaurul, utilizator
va multumesc