avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 977 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Diminuare sold casa
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Diminuare sold casa

Am un sold in casa de 38000.ce operatiuni pot efectua in asa masura incât sa-mi diminuez soldul pana la limita maxima de 5000!!!!!!dar asta efectuându-se in baza unei legi.
va multumec foarte frumos
Cel mai recent răspuns: Cristina Alexandrescu , Contabil 12:45, 13 Noiembrie 2011
455 (daca aveti) puteti stinge cu 5311 pt soldul din casa, si nu tb platit impozit
lenuborsan a scris:

e bine.dar problema e ca nu am de unde sa-i arat.si nici sold de la 455 si 462 nu am.o alta optiune va rog din suflet.e o problema de gradul 0.



...doamna a mentionat deja ca nu are sold la 455 sau 462...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contul 462"creditori diversi" iirina_19 iirina_19 Un salariat care isi desfasoara activitatea in alta localitate decat isi are sediul angajatorul, cumpara din banii proprii materiale de curatenie de la un ... (vezi toată discuția)
Inregistrarile contabile sold 461-dividende ionela11 ionela11 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati intr-o problema...am sold la ct 461 la 31.12...sunt avansuri ridicate de asociat si nedecontate. Poate sa ia dividende in ... (vezi toată discuția)
Pierdere contabila Cristina Vasile Cristina Vasile Imi puteti spune daca in anul 2007 am avut pierdere contabila( ct.117), cand pot sa o acopar daca in 2008 am avut profit? La sf. anului 2008 sau la inceputul ... (vezi toată discuția)