avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 904 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cum sa fac?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cum sa fac?

Buna ziua!Care sunt actele necesare?Sau care e legea pentru liber profesionist.vreau sa stiu toate demersurile .va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:25, 14 Noiembrie 2011
Buna ziua !
Va rog sa fiti mai explicit : ce va intereseaza mai exact , ce doriti sa faceti ?
rotarugeorgeta a scris:

Buna ziua!Care sunt actele necesare?Sau care e legea pentru liber profesionist.vreau sa stiu toate demersurile .va multumesc


Vedeti OUG nr.44/2008 - privind desfasurarea activitatilor economice de catre PFA, intreprinderile individuale si familiale

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Persoana fizica autorizata - sediul materiei bogdanmarinela bogdanmarinela Cine stie care mai este noua lege privind PFA. Stiu ca legea 507/2002 a fost abrogata. Multumesc (vezi toată discuția)
Angajarea de catre pfa a unor terte persoane danuta34 danuta34 as dori sa stiu daca o intreprindere familiala poate angaja terte persoane conform legii 40/2013 aparuta in monitorul oficial 129/11 martie 2013.la itm se ... (vezi toată discuția)
Schimbare obiect activitate pfa mihai_nita mihai_nita Buna ziua, Am un PFA si as dori sa modific domeniul de activitate principal si sa mai adaug cateva secundare.Am inteles ca pentru aceasta operatie, nu ... (vezi toată discuția)