Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... achitat datorie la banca dar inca pe lista lor de rau ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

achitat datorie la banca dar inca pe lista lor de rau platnici

Buna ziua.

Acum cativa ani mi-am cumparat cu buletinul electrocasnice si deci un credit la banca.Am achitat tot la zi, fara intarzieri.Zilele acestea am vrut sa-mi fac un imprumut dar cei de la banca mi-au zis ca am o datorie de 700 si ceva de lei din cauza acelui credit.
Ce pot sa fac,in conditiile in care eu am achitat totul la zi,am si chitantele sa dovedesc.Cum imi pot sterge acea "datorie"?Trebuie sa-i dau in judecata??,ca de vorba buna nu prea am avut parte, o tot dadeau din colt in colt cand am mers sa discut cu ei.
Va multumesc anticipat.
te poti adresa protectiei consumatorului