Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Somatie de plata pentru taxa mentinere CNVM
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Somatie de plata pentru taxa mentinere CNVM

Un SA listat la bursa pana in 2009 a primit o somatie de plata de la CNVM prin care se cere achitarea taxei de mentinere pentru anul 2008 si 2009. Pentru anul 2008 taxa a fost achitata, iar in 3 martie 2009 firma a fost delistata.
Intrebarea mea este: E normal/legal ca pentru un trimestru din 2009 sa se ceara taxa de mentinere a valorilor mobiliare pentru un an intreg?
Nimeni nu are vreun sfat?:(