Forum Discuţii juridice Traduceri Traducerea actelor de studii ºi atestarea lor de ...
Discuție deschisă în Traduceri

Traducerea actelor de studii ºi atestarea lor de cãtre Ambasadã ºi Ministerul Afacerilor Externe

Va rog sa ma ajutati -fiind din provincie-indrumandu-ma -eventual sa-mi dati adresele unde ma pot duce pentru a atesta niste acte de studii traduse si legalizate in araba.
Angajatorul mi-a trimis un e-mail in care imi solicita sa -i trimit actele de studii traduse in araba ,apoi sa fie atestate de "EAU ambasada din Romania si de Ministerul Afacerilor Externe din Romania ,apoi trebuie sa fie atestate de catre Ministerul afacerilor Externe din EAU."
Am traducerea legalizata in araba,dar de aici nu mai stiu ce trebuie sa fac si unde sa gasesc aceasta ambasada si minister.
Va multumesc!
Puteti lua legatura cu biroul consular al ambasadei EAU din Bucuresti , Aleea Modrogan, nr.4, telefon: 021.231.76.76.
Sectia Consulara - Program: luni-vineri 09.30 -14.30
Pentru birourile specifice ale Ministerului Afacerilor Externe din Romania veti gasi toate datele de contact aici:
[ link extern ]
L.C.