Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... inmatriculare masina
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

inmatriculare masina

Buna seara! Va rog sa ma ajutati! Am cumparat o masina ,dacia break,anul trecut,am cumparat-o din targ de la o persoana care s-a dat drept ginerele propietarului masinei,am cumparat-o cu cartea si talonul originale si cu o copie dupa buletinul propietarului! Contractul s-a incheiat intre mine si propietar,care nu era de fata,in locul dansului semnand asazisul ginere! Cand am vrut sa imi inmatriculez masina am vazut ce teapa mi-am luat,masina mai fusese data unei alte persoane fara ca acesta sa o radieze din politie! Masina este radiata fiscal de adevaratul propietar! EU NU POT SA IMI IMATRICULEZ MASINA! Sunt disperata,ce pot face?! AJUTOR!!!!!!!!#-o
La achizitie vi s-a inmanat certificatul fiscal?
Nu mi s-a inmanat mie,s-a inmanat celeilalte persoane care a cumparat-o inaintea mea! Iar acea persoana a dat-o unei alte persoane ,fara nici un act,de unde am luat-o eu!