Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... interdictie in norvegia
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

interdictie in norvegia

am interdictie de a intra in norvegia .pot calatorii in celelalte tari schengen/eu ,fara nici o problema?
Da,nu aveti interdictie in tot spatiul schengen,dar va puteti informa la OFiciul pt Imigrari pe N.Iorga,si la serviciul pasapoarte va spun
Cand a fost impusa interdictia?
acum 6 luni
Puteti merge in statele UE, care nu pot impune interdictii cetatenilor romani dar in Norvegia, stat NON-UE nu puteti merge pana nu expira interdictia.
Am meritat interdictie in Norvegia pe toata viata fiind cetatean al R.Moldova si vreau sa stiu daca pot intra dinnou in Norvegia de asta data cetatean roman?