Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Certificat producator
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Certificat producator

Pot obtine un contract de porducator daca pamantul nu este al meu?Daca ''nu ''cum pot obtine?
Certificatul de producator se poate obtine numai daca aveti ternul pe care obtineti respectivele produse, in proprietate. Pentru a le putea produce si comercializa, in aceasta situatie in care sunteti, va puteti autoriza ca persoana fizica autorizata, luati terenul in arenda, iar recolta o veti putea apoi comercializa.
De exemplu 0111 - Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
In aceste conditii puteti primi subventiile pentru exploatarea terenului de la apia.