Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Sugestie infintare firma
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Sugestie infintare firma

Buna seara!
M-am alaturat alaturi de dumneavoastra ca sa aflu cat mai multe lucruri utile si interesante.
Nelamurirea mea este urmatoarea, daca as vrea sa deschid o mica afacere, sub ce forma ar fi cel mai bine, PFA AF am mai citit eu cate ceva dar sunt tot nelamurit si nu sunt asa priceput si de asta cer ajutorul dumneavoastra.
O mica idee ar fi ceva legat de vanzare anvelope noi/hs ...service roti....
Ce imi puteti recomanda pentru inceput?
Multumesc.
P.s cred ca nu sunt singuru cu genu asta de intrebare, imi cer scuze daca deranjez.
Pentru domeniul in care doriti sa activati, e bine un srl platitor de impozit pe profit 16% si de tva inca de la inceput. Pentru acest service mai aveti nevoie:
- autorizare RAR
-autorizatie de mediu
- autorizare primarie locala
- autorizare protectia muncii (contract cu firma specializata)
- autorizare pompieri (contract cu firma psecializata)

george-neagu, moderator
Multumesc foarte frumos de raspuns, o sa tin cont.