Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie pentru cresterea copilului - gemeni - ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie pentru cresterea copilului - gemeni - Decizia nr. 26/2011 a Sectiilor Unite ale Inaltei Curti de Casatie si Justitie

buna ziua
am nascut in martie 2006 gemeni, am beneficiat de indemnizatie doar pentru un copil, se acorda retroactiv indemnizatia pentru cel de-al doilea copil?perioada 2006-2008 ? daca da unde trebuie sa ma adresez sau depune dosarul ?
1. Am vazut ca ati intrat si pe
www.avocatnet.ro/content/art...
si ati pus aceeasi intrebare.

2. Daca va incadrati in Decizia nr.26 in dosarul 21/2011 emisa de ICCJ mergeti la Agentia Judeteana pentru Prestatii Sociale si solicitati-va dreptul.

3. Poate ar fi bine sa consultati si un avocat pe asigurari sociale care va poate ajuta sa rezolvati mai repede.