Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general MIJLOACE FIXE
Discuție deschisă în Contabilitate în general

MIJLOACE FIXE

O licenta w7 ce cod de clasificare are?
Amortizarea aferenta programelor informatice si licentelor se va face pe o perioada de trei ani, utilizand regimul de amortizare liniara fara a fi incadrate pe categorii pentru a li se stabili durata de amtz., ea fiind fixa , de 3 ani.
Imobilizarile corporale-mijloacele fixe au coduri de clasificare conform catalogului de clasificare.HOTARAREA nr. 2139/2004