Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Data decizie suspendare si data de incetare a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Data decizie suspendare si data de incetare a suspendarii CIM pentru CFP

Daca am un salariat care a facut cerere de CFP pentru perioada 01.11.2011-14.11.2011 ce data trebuie sa aibe:
- decizia de suspendare a CIM si
- decizia de incetare a suspendarii CIM
Care sunt termenele legale de transmitere a celor 2(doua ) decizii in REVISAL.
decizia de suspendare a CIM -01.11.2011
decizia de incetare a suspendarii CIM -14.11.2011 care inseamna ca, in data de 14.11.2011 salariatul va reincepe activitatea.Asa accepta Revisalul operatiile.
termen legal 20 zile lucratoare de la data deciziei

grigoree a scris:

Daca am un salariat care a facut cerere de CFP pentru perioada 01.11.2011-14.11.2011 ce data trebuie sa aibe:
- decizia de suspendare a CIM si
- decizia de incetare a suspendarii CIM
Care sunt termenele legale de transmitere a celor 2(doua ) decizii in REVISAL.

Perioada şi cauzele de suspendare a contractului individual de muncă, cu excepţia cazurilor de suspendare în baza certificatelor medicalese înregistrează în registru în termen de maximum 20 de zile lucrătoare de la data suspendării.... pentru incetarea suspendarii , HG nu prevede un anumit termen de transmitere a REVISAL-ului ....