avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 535 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Data decizie suspendare si data de incetare a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Data decizie suspendare si data de incetare a suspendarii CIM pentru CFP

Daca am un salariat care a facut cerere de CFP pentru perioada 01.11.2011-14.11.2011 ce data trebuie sa aibe:
- decizia de suspendare a CIM si
- decizia de incetare a suspendarii CIM
Care sunt termenele legale de transmitere a celor 2(doua ) decizii in REVISAL.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:15, 17 Noiembrie 2011
decizia de suspendare a CIM -01.11.2011
decizia de incetare a suspendarii CIM -14.11.2011 care inseamna ca, in data de 14.11.2011 salariatul va reincepe activitatea.Asa accepta Revisalul operatiile.
termen legal 20 zile lucratoare de la data deciziei

grigoree a scris:

Daca am un salariat care a facut cerere de CFP pentru perioada 01.11.2011-14.11.2011 ce data trebuie sa aibe:
- decizia de suspendare a CIM si
- decizia de incetare a suspendarii CIM
Care sunt termenele legale de transmitere a celor 2(doua ) decizii in REVISAL.


Perioada şi cauzele de suspendare a contractului individual de muncă, cu excepţia cazurilor de suspendare în baza certificatelor medicalese înregistrează în registru în termen de maximum 20 de zile lucrătoare de la data suspendării.... pentru incetarea suspendarii , HG nu prevede un anumit termen de transmitere a REVISAL-ului ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare cim ContSters31759 ContSters31759 Buna ziua, In cazul in care exista o cerere de suspendare CIM de 2 zile, cum operez in REVISAL, cand inregistrez suspendarea, la rubrica data sfarsit ... (vezi toată discuția)
Suspendare contract individual de munca mopy mopy daca am o suspendare a contractului individual de munca cu acordul partilor (cerere de concediu fara plata) cum e corect sa documentez acest lucru? In afara de ... (vezi toată discuția)
Incetare suspendare dupa cic ContSters60781 ContSters60781 Buna ziua, Imi puteti spune ce am de facut pentru o angajata ce a fost in CCC, si se intoarce maine, dupa cei 2 ani (intregi)? Mai intai, banuiesc ca am ... (vezi toată discuția)