Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general eroare D112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

eroare D112

Buna seara!
Poate v-ati confruntat si voi cu aceasta problema nu reusesc sa intru , sa ma autentific pe ANAF la partea "sign in". Mentionez ca incerc de pe e-guvernare.ro
Rog indrumare

Mersi
Trebuie sa folositi browser-ul Internet Explorer.
Browserul nu se potriveste cu "stickul"...(token). Eu am sunat la cei care mi-au livrat acest stick si am facut niste configurari. Din pacate nu sunt universal valabile. Depinde de sistemul in care operati si depinde de accesoriul acela mic pe care l-ati primit (cumparat).
Singurul lucru universal valabil, este acela ca nu mai puteti transmite declaratii daca va pierdeti parola de utilizator.

:luck:
Am participat la seminarul Avocatnet.ro pe aceasta tema si cei de la certSIGN au spus ca softul celor de la fisc impune folosirea browserului Internet Explorer.
Iti dai seama:hammer: (nu prea folosesc aceasta iconita) . Seminar pe bune ! Utilizatori respectabili ! Doar ca stickul e de cacao ...sau...ma rog....licitatia.
:luck:
De acord cu dvs. Cred ca de anul viitor voi alege orice altceva decat Oberthur-ul celor de la certSIGN. Voi vedea ce, atunci cand va fi cazul.

Asta nu inseamna ca informatia potrivit careia trebuie folosit Internet Explorer e falsa.
Iulian MANEA, Contabil