Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general angajare sau colaborare contabil?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

angajare sau colaborare contabil?

eu doresc sa fac un contract de colaborare cu un contabil ptr un srl, acum nu stiu se poate sau trebuie angajat cu timp partial de 2 ore?
Daca stapanesti contabilitatea si esti la inceput (firma nu are activitate financiara mare) te poti descurca singura, daca nu angajata partial 2 ore (exact ce ai zis u).

Bafta.
Daca persoana respectiva este autorizata puteti incheia un contract de prestari servicii cu aceasta.
multumesc frumos la amandoi
Flavius1984 a scris:

Daca stapanesti contabilitatea si esti la inceput (firma nu are activitate financiara mare) te poti descurca singura, daca nu angajata partial 2 ore (exact ce ai zis u).

Bafta.

Flavius am inteles ca se face in partida dubla contab la un srl iar eu nu preastiu ce inseamna asta exact

si eu sustin incheierea unui contract de prestari servicii cu un expert contabil
succes