avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1758 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept de proprietate legea 18/1991
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept de proprietate legea 18/1991

Daca titlul de proprietate a fost emis doar pe numele unui mostenitor (in cererea initiala apar toti mostenitorii) se poate invoca nulitatea absoluta pentru nerespectarea formei ad validitatem dupa 20 de ani?

Alte discuții în legătură

Anulare testament laurateona laurateona In ce context poate fi anulat testament din 1987 in ideea ca in 2004 respectiv 2008 au decedat ambii (testamentul a fost facut reciproc), iar rudele cer ... (vezi toată discuția)
Aveam dreptul la casa in care locuim de peste 38 de ani? Fronea Andrei Radu Fronea Andrei Radu Buna seara.......parinti mei au ramas in casa pe care bunici mei au cumparato acum mai bine de 38 cu chitanta de mana Automat familia mea formata de 7 membri ... (vezi toată discuția)
Actiune in anulare titlu de proprietate ContSters6135 ContSters6135 Am si eu o speta. De pe urma unui defunct au ramas 4 mostenitori, care au formulat cerere de reconstituire in termenul legal. Comisia judeteana a validat ... (vezi toată discuția)