avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 845 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... spor vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

spor vechime

Sunt angajat al unei primarii in postul contractual de „consilier grad profesional II clasa de salarizare 26” cu un salariu de 795 lei. Luna aceasta fac 3 ani de vechime? Mi se va acorda spor de vechime? care este baza legala si modalitatea de calcul ?
Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Promovare in grad Flori14 Flori14 Buna ziua, Sunt un functionar public cu o vechime in munca de 26 ani (17 ani in administratia finantelor publice si de 4 ani in adminstratie locala),mentionez ... (vezi toată discuția)
Salarizare consilier principal ContSters259278 ContSters259278 Buna ziua. Daca se poate as dori sa va rog sa analizati urmatorul aspect. Lucrez intr-o institutie publica,in grad profesional de consilier asistent. Clasa ... (vezi toată discuția)
Incadrare salariala in functia de inspector asistent oanaelena79 oanaelena79 Buna ziua! In 2006 am fost angajata pe functie contractuala, in 2008 a fost postul transformat in functie publica in 2011 am absolvit facultatea de stiinte ... (vezi toată discuția)