Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... apel
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

apel

buna am un proces la curtea de apel suceava pe 5 decembrie si o sa raman in pronuntare cred ,daca o sa fac apel la inalta curte cam cat dureaza pana la proces? multumesc
La Inalta Curte, hotararile pot fi atacate cu recurs, nu cu apel. Asta in cazul in care hotararea se poate ataca cu recurs.
Depinde si de felul cauzei si de sectia la care va fi repartizata. De exemplu, cererile care au fost introduse astazi la Inalta Curte au primit termene in martie, aprilie 2012, dar si in septembrie si octombrie.
multumesc mult