Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt

Am avut diverse scule si materiale in casa patronului meu, la subsol. Le/am lasat acolo la sfatul dumnealui. Daca au fost furate, exista posibilitatea recuperarii lor de la patron?
"sfatul" nu are relevanta juridica. Faptul ca dvs ati lasat acolo acele materiale, se subintelege ca le-ati lasat de buna voie. Nu vad o posibilitate legala de a va indrepta cu actiune impotriva patronului.