avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 912 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... iesire a minorului din tara
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

iesire a minorului din tara

buna ziua sunt o mama a uniu copil de 8 ani in urma cu un an am divortat si am si incredintarea minorului eu muncesc in italia si as vrea sa iau copilul cu mine intrebare-ce documente imi trebuie pentru al lua cu mine?
Cel mai recent răspuns: Mihail Zaharia-Ciorcila , Notar 17:28, 25 Noiembrie 2011
sentinta prin care minorul a fost incredintat dvs spre crestere si educare este suficienta.
Ultima modificare: Joi, 24 Noiembrie 2011
Mihail Zaharia-Ciorcila, Notar
Pasaport pt copil si hotararea de divort legalizata cu formula definitiva si irevocabila.
ce inseamna hotararea de divort legalizata? adica, ar putea exista si una nelegalizata?
Pai da, multi raman cu exemplarul ce se comunica la adresa si nu mai merg la judecatorie pt legalizare
ok, dar asta ar fi doar o xerocopie dupa hotararea de divort legalizata de fapt.

Alte discuții în legătură

Copie legalizata Vasile Rascanu Vasile Rascanu Scuzati-mi intrebarea, eu o consider stupida, dar asa mi s-a spus de catre un notar acreditat : Copia legalizata a unul ceritificat de divort se face numai la ... (vezi toată discuția)
Vreau sa plec vara asta in vacanta prin europa cu fetita mea danutlucian13 danutlucian13 vreau in vara asta sa plec in vacanta prin europa cu fetita mea,eu sunt divortat legal de sotie iar fetita mi-a fost incredintata mie la divort de instanta cu ... (vezi toată discuția)
Hotararea judecatoreasca de divort Simona28 Simona28 Buna ziua, ma numesc Simona, sunt din Timisoara si as vrea daca se poat sa ma lamuriti intr-o problema:sunt divortata de 1 an si 4 luni, fetita mea are 6 ani ... (vezi toată discuția)