Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... iesire a minorului din tara
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

iesire a minorului din tara

buna ziua sunt o mama a uniu copil de 8 ani in urma cu un an am divortat si am si incredintarea minorului eu muncesc in italia si as vrea sa iau copilul cu mine intrebare-ce documente imi trebuie pentru al lua cu mine?
sentinta prin care minorul a fost incredintat dvs spre crestere si educare este suficienta.
Mihail Zaharia-Ciorcila, Notar
Pasaport pt copil si hotararea de divort legalizata cu formula definitiva si irevocabila.
ce inseamna hotararea de divort legalizata? adica, ar putea exista si una nelegalizata?
Pai da, multi raman cu exemplarul ce se comunica la adresa si nu mai merg la judecatorie pt legalizare
ok, dar asta ar fi doar o xerocopie dupa hotararea de divort legalizata de fapt.