Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Extras banca
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Extras banca

Buna ziua,

1.Spuneti-mi va rog, in cazul in care am de inregistrat acum un extras de banca din septembrie, ce inregistrare contabila fac? Am depus declaratia 100 privind impozitul pe profit la luna septembrie dar extrasul nu a fost inregistrat pentru ca a aparut acum.

2. Conf legii, am cifra acaceri la 31.12.2010 pana in 100.000 euro si 2 angajati, deci depun trimestrial decl. 112. Trebuie sa primesc notificare de la AFP pentru acest lucru? Ce sa fac, sa depun azi decl. 112 sau nu?

Multumesc!
Gabrielle Monique a scris:

Nu in noiembrie @jooorj, poate inregistra in prima zi din octombrie, apoi da un recalcul. De ce sa mai amane doua luni? :-/

m-am gandit ca poate are program de conta d-ala "militian" (cum e in lege) care nu permite intoarcerea la o luna inchisa (octombrie)...

altfel, chiar, daca ar merge cu recalcul cum zici, de ce sa mai amane doua luni?!:rolleyes::)
Multumesc foarte mult! Am sa inregistrea la 03 octombrie, fiind prima zi lucratoare din luna.

O saptamana frumoasa, va doresc!