avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Extras banca
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Extras banca

Buna ziua,

1.Spuneti-mi va rog, in cazul in care am de inregistrat acum un extras de banca din septembrie, ce inregistrare contabila fac? Am depus declaratia 100 privind impozitul pe profit la luna septembrie dar extrasul nu a fost inregistrat pentru ca a aparut acum.

2. Conf legii, am cifra acaceri la 31.12.2010 pana in 100.000 euro si 2 angajati, deci depun trimestrial decl. 112. Trebuie sa primesc notificare de la AFP pentru acest lucru? Ce sa fac, sa depun azi decl. 112 sau nu?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cristina Vasile , utilizator 07:51, 28 Noiembrie 2011
Gabrielle Monique a scris:

Nu in noiembrie @jooorj, poate inregistra in prima zi din octombrie, apoi da un recalcul. De ce sa mai amane doua luni? :-/


m-am gandit ca poate are program de conta d-ala "militian" (cum e in lege) care nu permite intoarcerea la o luna inchisa (octombrie)...

altfel, chiar, daca ar merge cu recalcul cum zici, de ce sa mai amane doua luni?!:rolleyes::)
Multumesc foarte mult! Am sa inregistrea la 03 octombrie, fiind prima zi lucratoare din luna.

O saptamana frumoasa, va doresc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reglare impozit pe profit anul 2016 ionela11 ionela11 Buna ziua, Am o problema...contabila care a fost inaintea mea a lasat o diferenta la impozitul pe profit pe anul 2016 nerezolvata...si imi apare in balanta ... (vezi toată discuția)
Storno cheltuiala simoponea simoponea Buna ziua! AM o cheltuiala de 5000 ron din 2011 pe care trebuie sa o stornez in 2013. Contul de cheltuiala este 0 in 2013, o inreg pe 1174? Si modific 101? (vezi toată discuția)
Corectare eroare contabila szellm szellm Buna ziua, as dori sfatul dvs ptr a solutiona o eraore contabila descoperita acum, azi, care provine din anul 2013 , si care se continua si in acest ... (vezi toată discuția)