avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare in REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare in REVISAL

cu cat timp inainte de incetarea contractului de munca conform art. 65 alineat 1 se poate transmite modificarea in revisal? va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:45, 30 Noiembrie 2011
In ultima zi de munca.
elenailie a scris:

cu cat timp inainte de incetarea contractului de munca conform art. 65 alineat 1 se poate transmite modificarea in revisal? va multumesc.


Revisal-ul se va transmite la data incetarii c.i.m. ...
Din informatiile primite de la ITM am inteles ca transmiterea in REVISAL se face in urmatoarea zi - ultimei zile de lucru .
Transmiterea pentru angajare cu o zi inainte - pentru incheiere cu o zi dupa .
Periada in care a muncit sa fie cea din contract.
grupmodal a scris:

Din informatiile primite de la ITM am inteles ca transmiterea in REVISAL se face in urmatoarea zi - ultimei zile de lucru .
Transmiterea pentru angajare cu o zi inainte - pentru incheiere cu o zi dupa .
Periada in care a muncit sa fie cea din contract.


Angajarea unei persoane : cel tarziu in ziua lucratoare anterioara inceperii activitatii de catre salariatul in cauza

Incetarea c.i.m. : la data incetarii contractului individual de munca
freeelis a scris:

" Incetarea c.i.m. : la data incetarii contractului individual de munca "


este normal ca incetarea c.i.m sa se faca la data incetarii contractului dar cred ca toate nelamuririle pleaca de la faptul ca nu stim cand sa efectuam exact transmiterea REVISAL-lului prin internet cu toate datele salvate.
In ultima zi de lucru a salariatului sau in urmatoarea zi ???
Revin si spun ca cei de la ITM mi-au spus ca transmiterea prin REVISAL deci actiunea in sine se face in urmatoarea zi (dupa ce angajatul a plecat).

Alte discuții în legătură

Pensionare limita de varsta Ilie88 Ilie88 Buna ziua, Am un salariat care a primit decizia de pensionare pentru limita de varsta (reducere varsta standard de pensionare pt conditii deosebite) si ... (vezi toată discuția)
Transmitere revisal -decizie desfacere cim ioanaep ioanaep Buna ziua, Intrebarea mea este: cand trebuie transmis revisalul la ITM in cazul deciziei de desfacere a contractului de munca, ultima zi in care se lucreaza ... (vezi toată discuția)
Nedumerire zi incetare si declarare revisal ELENA2009 ELENA2009 o parere va rog, daca ultima zi de lucru a unui angajat este 18.03.2011, cu ce data face cererea de incetare 19.03.2011 (e sambata) sau 21.03 (prima zi ... (vezi toată discuția)