Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare in REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare in REVISAL

cu cat timp inainte de incetarea contractului de munca conform art. 65 alineat 1 se poate transmite modificarea in revisal? va multumesc.
In ultima zi de munca.
elenailie a scris:

cu cat timp inainte de incetarea contractului de munca conform art. 65 alineat 1 se poate transmite modificarea in revisal? va multumesc.

Revisal-ul se va transmite la data incetarii c.i.m. ...
Din informatiile primite de la ITM am inteles ca transmiterea in REVISAL se face in urmatoarea zi - ultimei zile de lucru .
Transmiterea pentru angajare cu o zi inainte - pentru incheiere cu o zi dupa .
Periada in care a muncit sa fie cea din contract.
grupmodal a scris:

Din informatiile primite de la ITM am inteles ca transmiterea in REVISAL se face in urmatoarea zi - ultimei zile de lucru .
Transmiterea pentru angajare cu o zi inainte - pentru incheiere cu o zi dupa .
Periada in care a muncit sa fie cea din contract.

Angajarea unei persoane : cel tarziu in ziua lucratoare anterioara inceperii activitatii de catre salariatul in cauza

Incetarea c.i.m. : la data incetarii contractului individual de munca
freeelis a scris:

" Incetarea c.i.m. : la data incetarii contractului individual de munca "

este normal ca incetarea c.i.m sa se faca la data incetarii contractului dar cred ca toate nelamuririle pleaca de la faptul ca nu stim cand sa efectuam exact transmiterea REVISAL-lului prin internet cu toate datele salvate.
In ultima zi de lucru a salariatului sau in urmatoarea zi ???
Revin si spun ca cei de la ITM mi-au spus ca transmiterea prin REVISAL deci actiunea in sine se face in urmatoarea zi (dupa ce angajatul a plecat).