Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare in REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare in REVISAL

cu cat timp inainte de incetarea contractului de munca conform art. 65 alineat 1 se poate transmite modificarea in revisal? va multumesc.
Multumesc, si eu sunt de acord cu aceasta interpretare. Si daca se transmite vineri nu cred ca e o greseala.
Cred ca acel Ghid nu ar trebui sa contrazica legea ... daca vineri are loc incetarea c.i.m., atunci registru se transmite in aceasta zi si nu luni .. legea prevede sanctionarea daca se depaseste termenul de transmitere a REVISAL-ului....
Cornel Vasile, Consilier juridic