Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... credit ipotecar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

credit ipotecar

buna ziua,
am o problema,daca am un credit ipotecar si in conditiile actuale ale pietei nu pot platii rata in intregime,ce mi se poate intampla?am incercat sa negociez cu banca o rescadentare,dar nu au acceptat motivandu mi ca salariul meu si al sotiei au crescut de la contactarea imprumutului,dar creditul este in franci elvetieni la care cursul s a dublat in 4 ani de cand am eu creditul,iar salariile noastre nu s au dublat.
va rog sa mi raspundeti,nu stiu ce sa fac ,pana acum am putut platii rata cu mari sacrificii,dar de luna viitoare nu mai pot platii.
mutumesc mult.
Va recomand o refinantare in moneda de salarizare..
Daca nu platiti va poate executa imobilul ipotecat.
dar eu vreau sa platesc ,dar nu mai pot plati in totalitate rata