avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cand se platesc pensiile?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cand se platesc pensiile?

buna ziua,
as dori sa ma lamuriti intr-o privinta ce-as putea face,unde ar trebui sa ma adresez?!
-am primit decizia de pensionare luna aceasta,dar nu si banutii posta a distribuit deja banii ptr luna in curs la toti vecinii mai putin persoana in cauza,
-unde ar trebui sa intreb va rog?
multumesc!
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 10:14, 29 Noiembrie 2011
Pensia si restantele se vor plati luna viitoare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar de pensionare-pensie de urmas stoianionuteugen stoianionuteugen buna ziua as dori sa intreb si eu urmatoarele: am depus cererea de continuarea studiilor in data de 1.04.2010 am asteptat 49 zile pt a primi decizia am ... (vezi toată discuția)
Plata prima pensie!buna ziua,am primit decizia de pensionare in 25.06.2021.cand ... cimbet cimbet Buna ziua,am primit decizia de pensionare in 25.06.2021.Cand primesc prima oara pensia?Pana acum nu am primit nimic!Multumesc! (vezi toată discuția)
Plata pensiei raza23 raza23 unde m-as putea adresa ptr o lamurire ref la plata pensiilor? termenul ptr plata este afisat la of postal dar postasul intarzie pe zile bune pe motiv ca nu ... (vezi toată discuția)