avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 478 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Plata prima pensie!Buna ziua,am primit decizia de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Plata prima pensie!Buna ziua,am primit decizia de pensionare in 25.06.2021.Cand ...

Buna ziua,am primit decizia de pensionare in 25.06.2021.Cand primesc prima oara pensia?Pana acum nu am primit nimic!Multumesc!
Cel mai recent răspuns: cimbet , utilizator 15:23, 16 Septembrie 2021
Trebuia sa primiti in luna Iulie 2021.
Luati legatura cu casa locala si lamuriti lucrurile.
Despre ce fel de pensie este vorba ?
-Limita de varsta,anticipata, anticipata partiala, invaliditate, de urmas.
Buna ziua,Limita de varsta.Am vorbit cu un coleg acum si a primit dupa 2 luni jumate!Daca nu primesc azi...atunci abia luna viitoare!Nu inteleg ce au ei de castigat,oricum platesc tot din urma...
Rectific:
Plata drepturilor incluzand si restantele trebuiau puse in plata in luna august 2021.
Buna,am primit astazi!Multumesc ptr. raspunsuri!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Punct de pensie la limita de varsta 830.20 in decizie de pensionare din 19.07.2018 RobertBric RobertBric Buna ziua, Sotia mea, nascuta in 13.08.1957 a primit decizia de pensionare la limita de varsta emisa in 19.07.2018 in care apare varsta la data pensionarii ... (vezi toată discuția)
Buna ziua,am 55 de ani si sunt pensionat medical din 1993 cu ... stelyan stelyan buna ziua,am 55 de ani si sunt pensionat medical din 1993 cu gradul 2 de invaliditate pana in 2010... din 2010 pana in 2020 am fost trecut la gradul 1 de ... (vezi toată discuția)
Varsta pentru pensie anticipata ecaterina10 ecaterina10 O femeie născută pe 30 iulie 1955,cu 22 ani vechime in muncă(comerț),la ce vârstă poate cere pensie anticipată sau anticipată ... (vezi toată discuția)