Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Plata prima pensie!Buna ziua,am primit decizia de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Plata prima pensie!Buna ziua,am primit decizia de pensionare in 25.06.2021.Cand ...

Buna ziua,am primit decizia de pensionare in 25.06.2021.Cand primesc prima oara pensia?Pana acum nu am primit nimic!Multumesc!
Trebuia sa primiti in luna Iulie 2021.
Luati legatura cu casa locala si lamuriti lucrurile.
Despre ce fel de pensie este vorba ?
-Limita de varsta,anticipata, anticipata partiala, invaliditate, de urmas.
Buna ziua,Limita de varsta.Am vorbit cu un coleg acum si a primit dupa 2 luni jumate!Daca nu primesc azi...atunci abia luna viitoare!Nu inteleg ce au ei de castigat,oricum platesc tot din urma...
Rectific:
Plata drepturilor incluzand si restantele trebuiau puse in plata in luna august 2021.
Buna,am primit astazi!Multumesc ptr. raspunsuri!