Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... COR 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

COR 2011

Buna ziua,
doresc sa angajez o doamna pe postul de Gestionar depozit, cand dau pentru alegerea cor apare cu 413101.
Avand si monitorul oficial din 08.08.2011 ( ordin 1.832/856) acest cor imi arata ca 413101 este dactilografa.
Va multumesc.
413101 Gestionar depozit

(Subgrupa majora 41, Grupa minora 413, Grupa de baza 4131)
Nivelul de instruire: 2 (studii medii)
inca nu este updatat Revisalul cu codurile COR aparute in actul normativ din august 2011. Cei de la TeamNet au in vedere armonizarea acestora , pana la finele anului.
plus mobile a scris:

Buna ziua,
doresc sa angajez o doamna pe postul de Gestionar depozit, cand dau pentru alegerea cor apare cu 413101.
Avand si monitorul oficial din 08.08.2011 ( ordin 1.832/856) acest cor imi arata ca 413101 este dactilografa.
Va multumesc.

In vederea asigurarii tranzitiei de la Clasificarea ocupatiilor din Romania (C.O.R.), aprobata prin Ordinul ministrului de stat, ministrul muncii si protectiei sociale, si al presedintelui Comisiei Nationale pentru Statistica nr. 138/1.949/1995, publicat in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 272 din 23 noiembrie 1995, cu modificarile si completarile ulterioare, la noua Clasificare a ocupatiilor din Romania — nivel de ocupatie (sase caractere), aprobata prin Ordinul Ministerului Muncii, Familiei si Protectiei Sociale nr. 1.832/2011 , cele doua clasificari vor fi utilizate in parallel pana la data de 31 decembrie 2011 - art.2. alin.2 din Ordinul nr. 1.832/2011

Prin urmare, pana la aparitia unui patch de actualizează a nomenclatorului COR in REVISAL , se va folosi COR-ul din REVISAL .

MULTUMESC FRUMOS CA M-ATI LAMURIT. O ZI PLACUTA TUTUROR.