avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 904 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Vreau sa dau in judecata o societate de asigurari auto.
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Vreau sa dau in judecata o societate de asigurari auto.

Buna Seara,
Avand in vedere ceea ce este cuprins in titlul subiectului, doresc sa pun urmatoarea intrebare:

cati bani mi-ar fi necesari sa imi duc la bun sfarsit un eventual proces intentat unei societati de asigurari Auto?????
Ultima modificare: Marți, 29 Noiembrie 2011
craciuniliutza, utilizator
Cel mai recent răspuns: Insurance Logistics Team , Consultant asigurari 03:37, 4 Decembrie 2011
@serban 33
ati subestimat costul expertizei, mai ales ca autorul discutiei este din Bucuresti.
Ultima modificare: Joi, 1 Decembrie 2011
Ioan Ciobanu, Expert judiciar
Eu atat am platit pentru o expertiza contabila, aceeasi suma a fost platita de asigurator pentru o expertiza tehnica si procesul se desfasoara tot in Bucuresti.
Numarul de dosar este RA2213B11
Eu sunt din Bucuresti
Cel ce m-a lovit locuieste in jud. Calarasi
Accidentul s-a intamplat in Bucuresti
Cel ce m-a lovit a avut RCA-ul la o firma de asigurari care isi are sediul in Sibiu(cred ca se stie despre ce firma este vb, avand in vedere ca i s-a cam dus faima de firma rau platitoare)

Am sa incerc sa aflu niste detalii cu privire la dosar si eventual continuam discutia in privat.
Dosar RA2213B11 avizat in data de 21.06.2011.
Accident 19.06.2011 orele 15:00 Bucuresti
Auto asigurat CL-03-MTK = DACIA SUPERNOVA - R. Viorel
Auto pagubit B-85-GTI = VW GOLF din 2007 - C. Victor

Ati semnat lista documentelor necesare fara sa va asigurati ca nu exista paragrafe cu subinteles ceea ce va impune reparatia intr-o unitate service proprie.
Evaluarea initiala a daunei 3857,07 din care aprobat 2320,06 (sunt absolut socat de ce argumente au stat la baza evaluarii)
Evaluarea suplimentara 2000 si se respinge pe motiv ca elementele solicitate au rezolutie data in prima evaluare
Dupa cate vad eu... nu exista nici-o sansa ca cel care v-a promis suma de 4000 sa se tina de cuvant.

Ca sa intelegeti ca nu glumesc si ca documentatia de la dosar, precum si erorile sesizate in baza carora puteti solutiona cauza sunt reale va dau un detaliu pe care nu aveam cum sa il cunosc in necunostinta de cauza: Proces Verbal seria CC 9063839 / 19.06.2011 orele 16:30.

Mai multe detalii si lamuriri in privat.... aveti adresa de email la "profil consultant". Va ajut cu mare placere insa dupa cum stiti nu pot divulga alte detalii deoarece trebuie sa tinem seama de regulamentul forumului.



craciuniliutza a scris:

Numarul de dosar este RA2213B11
Eu sunt din Bucuresti
Cel ce m-a lovit locuieste in jud. Calarasi
Accidentul s-a intamplat in Bucuresti
Cel ce m-a lovit a avut RCA-ul la o firma de asigurari care isi are sediul in Sibiu(cred ca se stie despre ce firma este vb, avand in vedere ca i s-a cam dus faima de firma rau platitoare)




Ultima modificare: Duminică, 4 Decembrie 2011
Insurance Logistics Team, Consultant asigurari

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Service auto in insolventa laur007 laur007 Buna ziua, am si eu o nelamurire daca ar putea sa ma ajute cineva; mai pescurt: In luna aprilie 2009 am avut un accident de circulatie la care politia rutiera ... (vezi toată discuția)
Refuz plata daune rca uniqa sergiucsi sergiucsi Bine v-am gasit! Am o problema cu firma de asigurari Uniqa si anume: in data de 5 iulie am fost implicat intr-un accident usor in Bucuresti, mai exact un ... (vezi toată discuția)
Actionare in instanta a vinovatului care a produs pagube materiale intr-un accident rutier gabrielion gabrielion Cu rugamintea de rigoare,vreau sa aflu daca pot da in judecata in nume propriu pentru producerea de pagube materiale pe cel care a produs un accident rutier in ... (vezi toată discuția)