avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice renuntarea ofertantului castigator
Discuție deschisă în Achiziţii publice

renuntarea ofertantului castigator

Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti ce se intampla daca in cadrul unei licitatii publice deschise cu strigare, ofertantul care a castigat licitatia renunta ulterior la incheierea contractului de vanzare-cumparare. Cine va fi castigatorul licitatiei in aceasta situatie? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Adorjan Ramona , Consilier juridic 13:39, 30 Noiembrie 2011
cel care s-a clasat pe locul 2 dintre ofertanti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reziliere contract achizitie publica lucrari huminiuc huminiuc As dori stiu daca am semnat deja un contract de achizitie publica de lucrari si renunt la acesta la o zi dupa semnarea acestuia,se anuleaza sau nu licitatia (vezi toată discuția)
Reziliere contract furnizare machis machis În urma unei licitaţii pentru livrare piese de schimb s-au stabilit 3 câştigători pentru 245 loturi. S-au încheiat Acord cadrui şi contracte subsecvente ... (vezi toată discuția)
Contract atribuit unei firme in faliment ank2112 ank2112 Poate fi atribuit un contract unei firme aflate in faliment?...firma respectiva nefiind in faliment la data licitatiei. Anuntul de atribuire la cat timp dupa ... (vezi toată discuția)