Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pretentii dupa divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pretentii dupa divort

In timpul casatoriei sotul meu a facut 2 imprumuturi pentru imbunatatiri in casa.Casa nu este pe numele nostru, ci a parintilor mei. Ambele imprumuturi au fost facute pe numele lui, deoarece avea salariul mai mare pe cartea de munca. La unul dintre ele, pe care l-am achitat personal, am fost coplatitor. In urma divortului ce pretentii ar putea avea el, referitor la aceste lucruri?
De ce nu il intrebati pe el ce pretentii ar avea?