Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... solutie divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

solutie divort

buna seara,va rog sa-mi spuneti daca pot face apel la desfacerea casatoriei doar ptr a pastra numele fostului sot ,pe motivul ca fetita noastra plange tot timpul si imi spune ca nu vrea sa ramana ea pe numele tatalui sau si eu la numele de fata.Am vre-o sansa de reusita?

multumesc!
Daca sotul nu este de acord sa ramaneti la numele din casatorie nu mai aveti ce face.
buna seara
as avea si eu o intrebare pentru domnul avocat
eu sunt in divort cu fosta sotie
copilul nostru a ramas la mine, deoarece ea la parasit
dupa 6 luni a revenit sa-i dau copilul, dar eu nu am cedat
de acea a deschis divortul si ordonanta presedentiala, pe care le-a castigat, deoarece avocata ei este sotia vicepresedintelui tribunalului
eu am depus contestatie in anulare la ordonanta presedentiala, pentru ca in decizia judecatorilor sunt foarte multe neconcordante
As dori sa stiu CINE PREIA SI JUDECA ACEASTA CERERE DE CONTESTATIE IN ANULARE: PRESEDINTA TRIBUNALULUI SAU SE FORMEAZA O COMISIE?