Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partajarea bunurilor dupa divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partajarea bunurilor dupa divort

Buna seara.Am divortat in urma cu 10 ani, inca nu am cerut partajul bunurilor nici eu nici fostul sot.Avem 2 copii majori.Sotul locuieste in casa, bun comun.Intrebarea mea este: putem face partajul la notar? cum stim cat ii revine fiecaruia dintre soti? daca eu pot sa renunt la cota ce i-mi revine, in favoarea celor doi copii majori, si daca da cum se procedeaza? Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Daca va intelegeti puteti face partajul la notariat.
buna seara
as avea si eu o intrebare pentru domnul avocat
eu sunt in divort cu fosta sotie
copilul nostru a ramas la mine, deoarece ea la parasit
dupa 6 luni a revenit sa-i dau copilul, dar eu nu am cedat
de acea a deschis divortul si ordonanta presedentiala, pe care le-a castigat, deoarece avocata ei este sotia vicepresedintelui tribunalului
eu am depus contestatie in anulare la ordonanta presedentiala, pentru ca in decizia judecatorilor sunt foarte multe neconcordante
As dori sa stiu CINE PREIA SI JUDECA ACEASTA CERERE DE CONTESTATIE IN ANULARE: PRESEDINTA TRIBUNALULUI SAU SE FORMEAZA O COMISIEÂ?