Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general firma suspendata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

firma suspendata

Buna ziua. As dori sa stiu ce declaratii mai trebuie depuse in cazul unei firme suspendate pe o durata de 3 ani (are si regim derogatoriu obtinut la administratie). Va multumesc anticipat pt raspuns
depuneti declaratiile informative 205, 392, 394...etc

ce nu se depune:

[ link extern ]
jooorj a scris:

depuneti declaratiile informative 205, 392, 394...etc
[...]

Si la "etc." ce ar mai putea fi?

In cazul prezentat de dvs. nu se depune decat D101 si bilantul anual sau declaratia fara activitate ce inlocuieste bilantul.

Iulian Manea a scris:

jooorj a scris:

depuneti declaratiile informative 205, 392, 394...etc
[...]

Si la "etc." ce ar mai putea fi?

la "etc" sunt toate declaratiile fiscale sau informative in afara celor supuse regimului de declarare derogatoriu (100, 101, 102, 103, 104, 120, 130, 300).

[ link extern ]

ContSters228228, utilizator