avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1757 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general firma suspendata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

firma suspendata

Buna ziua. As dori sa stiu ce declaratii mai trebuie depuse in cazul unei firme suspendate pe o durata de 3 ani (are si regim derogatoriu obtinut la administratie). Va multumesc anticipat pt raspuns
Cel mai recent răspuns: ContSters228228 , utilizator 19:23, 3 Decembrie 2011
depuneti declaratiile informative 205, 392, 394...etc

ce nu se depune:

[ link extern ]
jooorj a scris:

depuneti declaratiile informative 205, 392, 394...etc
[...]

Si la "etc." ce ar mai putea fi?

In cazul prezentat de dvs. nu se depune decat D101 si bilantul anual sau declaratia fara activitate ce inlocuieste bilantul.

Iulian Manea a scris:

jooorj a scris:

depuneti declaratiile informative 205, 392, 394...etc
[...]

Si la "etc." ce ar mai putea fi?


la "etc" sunt toate declaratiile fiscale sau informative in afara celor supuse regimului de declarare derogatoriu (100, 101, 102, 103, 104, 120, 130, 300).

[ link extern ]




Ultima modificare: Sâmbătă, 3 Decembrie 2011
ContSters228228, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratiile 392, 394 nicod nicod La o societate suspendata temporar (3 ani) mai depun 392 si 394 pe zero? La momentul suspendarii era platitoare de tva, dar stiu ca automat devii neplatitor de ... (vezi toată discuția)
392a mmanu mmanu am o firma fara activitate de cativa ani care este suspenata din mai 2009 si am si derogare de la finante intrebarea mea este daca in afara de decl.101 si de ... (vezi toată discuția)
Regim derogatoriu de declarare la o soc suspendata crissjohny crissjohny ce declaratii se depun acum la sfarsitul anului daca mi s-a acordat regim derogatoriu de declarare pt o firma suspendata? (vezi toată discuția)