Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Cum pot obtine o sponsorizare?
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Cum pot obtine o sponsorizare?

Sunt invatatoare intr-o scoala mare dintr-un oras sarac si as vrea sa obtin o sponsorizare pentru a da celor aproximativ 300 de elevi ai ciclului primar cate un pachetel de Mos Craciun. Cum as putea cere de la marile companii o suma modica ?
O solutie ar fi cred, trimiterea de e-mail-uri la diverse companii care au sait-uri pe net cu date de contact publice.

Nu cred ca este cea mai buna solutie, dar decat nimic, cred ca tot este ceva, nu? :)
Aveti la adresa urmatoare un model de cerere de sponsorizare pe care sa-l adaptati la situatia scolii dumneavostra [ link extern ]
george-neagu, moderator