Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale societate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

societate

As vrea niste informatii despre ce acte si aprobari ar trebui ptr infiintarea unei firme perfect legale care are ca avtivitate VIDEO-CHAT. Daca se poate cat mai detaliat sau macar niste linkuri la niste legi ce am gasit pe google a fost o singur lege din 2004....

Ms anticipat
Actul normativ de ma jos se refera la site-uri cu caracter pronografic, daca va ajuta:

Lege privind prevenirea si combaterea pornografiei, legea nr. 196/2003, republicata 2008
Art. 7
(1) Persoanele care realizeaza site-uri cu caracter pornografic sunt obligate sa le paroleze, iar accesul la acestea va fi permis numai dupa ce s-a platit o taxa pe minut de utilizare, stabilita de realizatorul site-ului si declarata la organele fiscale.
(2) Persoanele care realizeaza sau administreaza site-uri trebuie sa evidentieze clar numarul accesarilor site-ului respectiv, pentru a putea fi supus obligatiilor fiscale prevazute de lege.
(3) Se interzic realizarea si administrarea site-urilor avand caracter pedofil, zoofil sau necrofil.

Este de interes si Capitolul III - Infractiuni si contraventii art.9 -16 din aceeasi lege.