Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale inventar 2011
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

inventar 2011

Sunt ceva noutati in acest an cu privire la inventarierea patrimoniului?

Si inca o intrebare, va rog. Tinand cont de faptul ca unele liste de inventar (disponibiltati lei, etc) sunt la data de 31/12/2011, ar trebui ca datele pe care le trec in graficul de desfasurare sa cuprinda neaparat si 31/12?

Multumesc!
Scuze dar nu va cam grabiti cu inventarierea. Dupa cum bine ati presupus, inventarierea trebuie sa reflecte situatia de la 31 decembrie. Mai bine o faceti in ianuarie ca e mai liber.
Credeam ca trebuie facuta pana la sfarsitul anului.
Daca este ok in ianuarie, atunci desigur e mai bine atunci.