Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Vechimea in munca si facultatea
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Vechimea in munca si facultatea

in ce conditii se aduna la vechimea in munca si anii de facultate in vederea iesirii la pensie
La calcularea pensiei pentru limita de varsta atunci cand indepliniti conditia varstei standard prevazuta in lege, facultatea se adauga ca stagiu asimilat.