Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Colegii si asociatii profesionale ale consilierilor ...
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Colegii si asociatii profesionale ale consilierilor juridici

ccj,inafara de acesta ce colegii mai sunt/?ce avantaje au acestea in concret cu exemple
~ Conținut șters la cerere ~
de ce sa trebuiasca sa lucrezi la o firma ca si consilier juridic pt a te inscrie in colegiul consilierilor? lasati statutul caci eu v am intrebat in concret ce beneficii ati avut de cand sunteti inscrisi ,ca sa te inscrii la ei poti sa ai mai multe locuri de munca de ce ziceti neaparat consilier?dati mi, va rog unde scrie asa ceva ,multumesc
Nu este obligatoriu sa va inscrieti in CCJ ca sa puteti lucra ca si consilier juridic ... Legea nr.514/2003 nu prevede asa ceva ...
ca sa te inscrii in colegiul consilierilor trebuie sa lucrezi undeva ca si consilier juridic?asa spunea un coleg la pag 1????sau dupa ce te inscrii in colegiu trebuie sa te angajezi la o firma sau undeva ca si consilier juridic?
Nu este obligatoriu, niciunul din cele doua aspecte semnalate de dvs ...