avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Prizonier de razboi
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Prizonier de razboi

Buna ziua!
Bunicul meu a fost detinut de razboi. Intrebarea mea ar fi daca mama respectiv unchiul (fiul si fiica) pot cere despagubiri?
Care sunt procedurile si unde trebuie sa ma adresez?
Va multumesc pentru ajutor!
Veteranii de razboi au primit drepturi , terenuri, bani etc .la momentul respectiv ,dupa razboi, la ce lege va referiti pentru despagubiri ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie, ajutor de deces katy-elena katy-elena Batrana decedata, a beneficiat de ajutor de veteran de razboi si detinut politic se primeste vreun ajutor din partea Oficiului de pensii sau a altui for? (vezi toată discuția)
Ajutorul de deces ContSters167230 ContSters167230 buna ziua! tatal meu a decedat in iulie 2010 si nu era pensionar.el locuia cu bunica mea, pensionara de c.a.p.si cu pensie de veteran de razboi. ea a primit de ... (vezi toată discuția)
Mostenitor veteran de razboi cass4 cass4 as vrea sa stiu daca mostenitorii veteranilor de razboi mai pot beneficia de drepturile acestora dupa decesul lor,adica bunicul meu a fost veteran de ... (vezi toată discuția)