avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Regim deducere carburanti pt utilaje constructie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Regim deducere carburanti pt utilaje constructie

Buna ziua.Am o societate care detine utilaje de constructie(nu auto,stationare, deci neinmatriculate).Pana acum am folosit motorina cumparata din peco(100-200l/zi) pt care am doar bon fiscal(nu factura).Am auzit pareri cum ca nu pot deduce aceste cheltuieli decat daca cer factura de la peco.Stiti cumva care este regimul acestor bonuri fiscale pt motorina?

Alte discuții în legătură

Buna ziua ALIOARA ALIOARA DACA UNITATEA ELIBEREAZA BON FISCAL SI FACTURA PLATESTE TVA DE 2 ORI? (vezi toată discuția)
Bon de consum motorina dncmn78 dncmn78 Buna-ziua , Am o firma de constructii si folosesc utilaje cu motorina. Am intrebat si la finante(ca sa fiu mai sigura ) in ceea ce priveste deducerea TVA si ... (vezi toată discuția)
Deducere tva benzina simoponea simoponea Buna ziua! Pe firma am doua autoturisme unul care merg zi de zi si deduc 100% benzina si toate cheltuielile , ptr ca sunt administrator si il folosesc numai ... (vezi toată discuția)