Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract colectiv de munca muzeu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract colectiv de munca muzeu

In cazul unui muzeu judetean, aflat in subordinea Consiliului Judetean, se va aplica contractul colectiv de munca unic la nivel de ramura cultura, sau nu? Angajatii din muzeu au calitatea de personal contractual si nu de functionari publici ca si angajatii Consiliului Judetean. La nivel de unitate nu exista Contract Colectiv fiindca suntem doar 11.
Se va aplica contractul colectiv de munca la nivel de ramura.