Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract perioada determinata

Buna ziua,

Am un angajat cu CIM perioada determinata care expira azi 12.12.2011, numai ca acest angajat a venit cu concediu medical pana pe 17.12.2011. Cand ii fac incetarea contractului? Multumesc.
Chiar daca a venit cu concediul medical , c.i.m. inceteaza de drept astazi 12.12.2011 daca nu se decide prelungirea duratei acestuia ...

Concediul medical nu prelungeste durata c.i.m. ... art.49 alin.5 C.mun prevede : De fiecare data cand in timpul perioadei de suspendare a contractului intervine o cauza de incetare de drept a contractului individual de munca, cauza de incetare de drept prevaleaza.