Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... plecare minor in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

plecare minor in strainatate

pot pleca din tara definitiv cu copii minori daca exista hotarire definitiva si irevocabila in favoarea mea?si ce trebuie facut?
Daca aveti o asemenea hotarare, puteti parasi tara impreuna cu copii fara a mai avea nevoie de acordul celuilalt parinte.
Puteti parasi tara, doar daca este dispus acest lucru prin hotarare , daca nu ... e discutabil.
Depinde ce spune hotararea definitiva si irevocabila... E ordonanta presedintiala?
E incredintare de minor? E despre autoritatea parinteasca?
fiti mai clara: ce anume prevede hotararea in favoarea dumneavoastra si in defavoarea fostului sot?
copii imi sunt incredintati mie iar hotarirea este definitiva si irevocabila, iar in hotarire nu este precizat domiciliul unde pot fi vizitati minorii, tatal avind un program stabilit de instanta de vizitare .