avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 460 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Hotararile pronuntate de catre Tribunal, sectia ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Hotararile pronuntate de catre Tribunal, sectia contencios administrativ, privind drepturile banesti ale bugetarilor sunt executorii sau nu?

Buna ziua,
As dori sa stiu daca hotararile emise de catre Tribunal sectia contencios administrativ privind drepturile banesti ale bugetarilor, trebuie sau nu sa fie investite cu titlu executoriu sau sunt deja executorii. (ma intereseaza sa stiu daca trebuie sa merg la tribunal spre a investi acea sentita cu titlu executoriu....am auzit mai multe pareri si nu mai stiu ce sa fac).
Va multumesc

Alte discuții în legătură

Procedura noua in contencios? pop sorin pop sorin Buna, intrebarea mea ar fi daca se schimba si ce se schimba in Contencios dupa 15 febr. adica odata cu aplicarea Noului Cod de Procedura Civila? Ma ... (vezi toată discuția)
Iccj. hotararile instantei de contencios administrativ sunt executorii de drept Roland Mindrila Roland Mindrila Judecătorii Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie au apreciat (în cuprinsul Deciziei nr. 1080 din 23 februarile 2011 pronunţată în recurs de Secţia ... (vezi toată discuția)
Executare silita o.g. 22/2002 B.Ramona B.Ramona Am o sentinta investita cu titlu executoriu impotriva unei primarii. Am formulat cerere de executare silita si executorul a pus poprire pe toate conturile ... (vezi toată discuția)