avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 691 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cod cor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cod cor

Am de facut angajari la un magazin alimentar si o cafenea - restaurant pt. 2 muncitori necalificati , problema este ca nu am gasit numic care sa se potriveasca cu exceptia muncitor necalificat la ambalare produse solide si semisolide 932005
dar nu cred ca este bine , am tot cautat dar nu am gasit poate este cineva care poate sa-mi dea o idee
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:38, 16 Decembrie 2011
Ce munca presteaza asa zisii necalificati? Ca am intalnit in practica multi angajati "necalificati" doar pentru a fi platiti cu salariul minim.....
pt. cel de la magazin probabil ca va vinde iar la cafenea restaurant va servi clientii etc , nu am nici o varianta pt. ca nu au calificari in domeniu respectiv vanzatoare si ospatar sau ce o face pe acolo , angajatorul ii vrea angajati iar eu nu cred ca este corect acest cod cor
Ar putea sa-i angajeze pe postul de vanzator si pe postul de ajutor ospatar ... angajatorul are posibltate sa-i trimita la cursuri de formare profesionala ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Exista functia de ,,muncitor calificat,,? caci in baza acestei ... dancoman dancoman Exista functia de ,,muncitor calificat,,? Caci in baza acestei functii angajatii sunt efectiv obligati sa faca ,,de toate,,. In sensul ca nu se tine cont ca ... (vezi toată discuția)
Cod cor corect ? vaylet vaylet Buna ziua, Doresc sa angajez 2 persoane(peste 25 ani) intr-un laborator de preparare a fondantului si ambalarea lui, ca muncitori necalificati.Aceste ... (vezi toată discuția)
Incadrare in cor pentru un muncitor necalificat. MensiS MensiS Buna ziua. As avea si eu o nedumerire. Am o societate care se ocupa cu fabricarea mobilierului si trebuie sa angajez o persoana necalificata, dar cand vreau ... (vezi toată discuția)