Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cod cor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cod cor

Am de facut angajari la un magazin alimentar si o cafenea - restaurant pt. 2 muncitori necalificati , problema este ca nu am gasit numic care sa se potriveasca cu exceptia muncitor necalificat la ambalare produse solide si semisolide 932005
dar nu cred ca este bine , am tot cautat dar nu am gasit poate este cineva care poate sa-mi dea o idee
Multumesc
Ce munca presteaza asa zisii necalificati? Ca am intalnit in practica multi angajati "necalificati" doar pentru a fi platiti cu salariul minim.....
pt. cel de la magazin probabil ca va vinde iar la cafenea restaurant va servi clientii etc , nu am nici o varianta pt. ca nu au calificari in domeniu respectiv vanzatoare si ospatar sau ce o face pe acolo , angajatorul ii vrea angajati iar eu nu cred ca este corect acest cod cor
Ar putea sa-i angajeze pe postul de vanzator si pe postul de ajutor ospatar ... angajatorul are posibltate sa-i trimita la cursuri de formare profesionala ...