Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... se pierde pensia pentru caz de boala grad 3?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

se pierde pensia pentru caz de boala grad 3?

Buna seara,
As vrea sa stiu daca o persoana pensionata pe caz de boala grad 3 ar putea sa incheie asigurari in baza unui contract de comision fara sa piarda pensia.
Multumesc,
Nu va pierde pensia in acest caz ... pensionarii pe gradul III de invaliditate pot cumula pensia cu venituri provenite din situatii pentru care asigurarea este obligatorie
Cornel Vasile, Consilier juridic